Dia. 22 mm DC ydinton planeettavaihteistomoottori

moottori ilman ydintä tarjoaa korkeamman tehokkuuden / Perustettu vuonna 1995, Hennkwell Ind. Co., Ltd., ammattimainen DC-vaihdemoottorien valmistaja, on erikoistunut pienois-DC-vaihdemoottorien tutkimukseen, kehittämiseen, valmistukseen ja myyntiin.

setting::pre_main_side_block_title

Hennkwellin Dia. 22mm DC Ydinvapaa Planeettahammaskäyttömoottorin valmistus‎

'HENNKWELL IND. CO., LTD.' on Dia. 22 mm DC Coreless Planetary Gear Motorien valmistaja mekaanisen komponenttiteollisuuden tarpeisiin Taiwanista vuodesta 1995 lähtien. 'HENNKWELLin' vaihteistolla varustetut tasavirtamoottorit voidaan helposti integroida laitteisiin, mikä mahdollistaa erinomaisen suunnittelun.

'HENNKWELL'in DC-vaihdemoottori sisältää DC-planeettavaihdemoottorit, planeettavaihdeharjamootorit, harjatut moottorit reduktioilla, moottorit planeettavaihdekaapeleilla, harjatut moottorit planeettavaihteilla, ytimettömät planeettavaihdemoottorit ja BLDC-vaihdemoottorit. He tarjoavat myös laajan valikoiman räätälöityjä vaihdemoottoreita.

Hennkwell on aina varmistanut täyttävänsä jokaisen asiakkaan vaatimukset sekä edistyksellisen teknologian että 28 vuoden kokemuksen avulla.


Dia. 22 mm DC ydinton planeettavaihteistomoottori

22mm ydinvapaa sarja

Hennkwell DC coreless -moottorit ovat saatavilla 22 mm halkaisijalla ja voidaan asentaa 22 mm planeettavaihteiston tai kooderin kanssa vastaamaan suurinta osaa sovellusvaatimuksista. Sen nopea vaste, korkea hyötysuhde, ei hammastusta, alhainen inertiansi, vähäinen melu ja tärinä, pidempi käyttöikä ovat täydellinen valinta lääketieteellisiin laitteisiin, pieniin pumppuihin, asiakirjojen käsittely-/jakelulaitteisiin, pankki- ja toimistotekniikkaan, robotiikkaan, turvallisuuteen ja pääsyyn sekä muihin tuotteisiin.

moottori ilman ydintä tarjoaa korkeamman tehokkuuden

Ominaisuudet

  • Nopea vaste
  • Korkeampi tehokkuus
  • Ei nykimistä
  • Alhainen hitaus
  • Matala melu & tärinä
  • Pidempi käyttöikä
  • Kaksisuuntainen
  • Grafiittimoottoriharja
  • Planeettavaihteet
  • Moottori ja vaihteisto valmistetaan Taiwanissa
  • CE-sertifikaatti ja RoHs-standardi

Tekniset tiedot

  • Ulkomitat: 22 mm halkaisija, 47,2 mm - 58 mm runkopituus
  • Normaalijännite: 6 VDC, 12VDC, 24 VDC
  • Tyypilliset sovellukset: lääkintälaitteet, ikkunaverhojen automaattiset ohjaimet, lippujen tulostus/jakelu, kolikkolaskurit, pankkiautomaatin käteispurku, vesiventtiilit, robottisarjat ja erilaiset moottoroidut laitteet

Tuotteen ID: dia.22mm dc gear coreless -sarja

PK22SAS

Ulkonäkömitat

PK22SAS Ulkonäkömitat

DC-vaihtovirtamoottorin tekniset tiedot

MalliNimellisjänniteVähennyssuhde1/41/161/191/621/721/841/1041/2311/2701/3701/455
06506VArvioitu vääntömomentti (kg-cm)0.100.320.371.021.201.401.723.203.745.116.00
Arvioitu nopeus (rpm)987263225706051421916129.6
Arvioitu virta (A)0.290.290.290.290.290.290.290.290.290.290.28
026012VArvioitu vääntömomentti (kg-cm)0.150.470.551.501.752.052.524.685.476.006.00
Arvioitu nopeus (rpm)119231827285736250231914.512
Arvioitu virta (A)0.250.250.250.250.250.250.250.250.250.210.18
095024VArvioitu vääntömomentti (kg-cm)0.120.390.451.241.451.702.093.884.536.006.00
Arvioitu nopeus (rpm)102327323373625343191712.210.2
Arvioitu virta (A)0.090.090.090.090.090.090.090.090.090.090,07
MalliNimellisjänniteVähennyssuhde1/41/161/191/621/721/841/1041/2311/2701/3701/455
06766VArvioitu vääntömomentti (kg-cm)0.100,330.391,071,251,461,803,353,915,356.00
Arvioitu nopeus (rpm)155241435411094816629251814.9
Arvioitu virta (A)0.480.480.480.480.480.480.480.480.480.480.44
024212VArvioitu vääntömomentti (kg-cm)0.090.290.340.931.081.271.562.903.394.635.71
Arvioitu nopeus (rpm)815217186585042341513108
Arvioitu virta (A)0.110.110.110.110.110.110.110.110.110.110.11
024224VArvioitu vääntömomentti (kg-cm)0.140.440.521.421.661.942.394.445.196.006.00
Arvioitu nopeus (rpm)1780475406127108937534292117.4
Arvioitu virta (A)0.170.170.170.170.170.170.170.170.170.150.12

Planeettavaihteiston tekniset tiedot

Vähennyssuhde1/41/161/191/621/721/841/1041/2311/2701/3701/455
Vaihteiston pituus (L)14.217.817.821.421.421.421.425252525
Arvioitu vääntömomentti (kg-cm)1.53344446666
Maksimi hetkellinen vääntömomentti (kg-cm)366888812121212
Tehokkuus (%)8070706060606050505050
Säteen leikkauksen välys (mm)0.050.050.050.050.050.050.050.050.050.050.05
Työntövälys (mm)0.200.200.200.200.200.200.200.200.200.200.20
Ulostuloakselin aksiaalikuorma (kg)1.001.001.001.001.001.001.001.001.001.001.00
Ulostuloakselin säteellinen kuorma (kg)1.501.501.501.501.501.501.501.501.501.501.50

Huomautukset:
1.Tuoteparannusten vuoksi tekniset tiedot voivat muuttua tai päivittyä ilman erillistä ilmoitusta.
2.Räätälöidyt tekniset tiedot, akselit ja johdot ovat saatavilla.

PKB22SAS

Ulkomitat

PKB22SA:n ulkomitat

Tasavirtavaihdemoottorin tekniset tiedot

Malli

Nimellis-

Jännite

Välityssuhde1/51/201/661/771/901/1101/1361/2461/2881/3361/393
06506 VNimellisvääntömomentti (kg-cm)0,100.401.091.271.491.832.263.403.984,655.44
Nimellisnopeus (r/min)928212665648393218151311
Nimellisvirta (A)0.290.290.290.290.290.290.290.290.290.290.29
026012 VNimellisvääntömomentti (kg-cm)0.150.581.591.862.182.683.314.985.836.817.97
Nimellisnopeus (r/min)1120256806858473821181613
Nimellisvirta (A)0.250.250.250.250.250.250.250.250.250.250.25
095024 VNimellisvääntömomentti (kg-cm)0.130.481.321.541.812,222,744,134,835,646,60
Nimellisnopeus (r/min)961219685850413318161311
Nimellisvirta (A)0,090,090,090,090,090,090,090,090,090,090,09
Malli

Nimellis-

Jännite

Välityssuhde1/51/201/661/771/901/1101/1361/2461/2881/3361/393
06766 VNimellisvääntömomentti (kg-cm)0.110.411.141.331.561.922.363.564.164.875.69
Nimellisnopeus (r/min)14583331048976625028242017
Nimellisvirta (A)0.480.480.480.480.480.480.480.480.480.480.48
024212 VNimellisvääntömomentti (kg-cm)0,090.360.991.151.351.662,053.093.614.224.93
Nimellisnopeus (r/min)76517554474032261512119
Nimellisvirta (A)0.110.110.110.110.110.110.110.110.110.110.11
024224 VNimellisvääntömomentti (kg-cm)0.140.551.511.772.072.553.144.735.526.467.55
Nimellisnopeus (r/min)178038111910287715732272320
Nimellisvirta (A)0.170.170.170.170.170.170.170.170.170.170.17

Planeettavaihteiston tekniset tiedot

Välityssuhde   1/5  1/20  1/66  1/77  1/90   1/110  1/136  1/246  1/288  1/336  1/393  
Vaihteiston pituus (L)24.330.336.536.536.536.536.542.742.742.742.7
Nimellisvääntömomentti (kg-cm)358888810101010
Suurin hetkellinen vääntömomentti (kg-cm)610161616161620202020
Hyötysuhde (%)8070606060606050505050
Akselin säteisvälys (mm)0.050.050.050.050.050.050.050.050.050.050.05
Akselin pituussuuntainen välys (mm)0.200.200.200.200.200.200.200.200.200.200.20
Ulostuloakselin aksiaalinen kuormitus (kg)1.501.501.501.501.501.501.501.501.501.501.50
Ulostuloakselin säteittäinen kuormitus (kg)2.002.002.002.002.002.002.002.002.002.002.00

Huomautukset:
1.Tuoteparannusten vuoksi tekniset tiedot voivat muuttua tai päivittyä ilman erillistä ilmoitusta.
2.Räätälöidyt tekniset tiedot, akselit ja johdot ovat saatavilla.