Dia. 41,4 mm DC-harjamoottori vaihteistolla

planeettavaihteiston muotoilu, jossa on korkea vääntömomentti raskaan kuormituksen moottorointi DC harjattu moottori vaihteistolla / Perustettu vuonna 1995, Hennkwell Ind. Co., Ltd., ammattimainen DC-vaihdemoottorien valmistaja, on erikoistunut pienois-DC-vaihdemoottorien tutkimukseen, kehittämiseen, valmistukseen ja myyntiin.

setting::pre_main_side_block_title

Hennkwellin Dia. 41.4mm DC-harjamoottorin valmistus vaihteistolla

Hennkwell Ind. Co., Ltd. on Dia. 41.4mm DC harjattu moottori vaihteistolla, joka valmistaa mekaanisia komponentteja Taiwanista vuodesta 1995. Hennkwell'in vaihteistolla varustetut DC-moottorit voidaan helposti integroida laitteisiin, mikä mahdollistaa erinomaisen suunnittelun.

'HENNKWELL'in DC-vaihdemoottori sisältää DC-planeettavaihdemoottorit, planeettavaihdeharjamootorit, harjatut moottorit reduktioilla, moottorit planeettavaihdekaapeleilla, harjatut moottorit planeettavaihteilla, ytimettömät planeettavaihdemoottorit ja BLDC-vaihdemoottorit. He tarjoavat myös laajan valikoiman räätälöityjä vaihdemoottoreita.

Hennkwell on aina varmistanut täyttävänsä jokaisen asiakkaan vaatimukset sekä edistyksellisen teknologian että 28 vuoden kokemuksen avulla.


Dia. 41,4 mm DC-harjamoottori vaihteistolla

PK42K5LM-sarja

Hennkwell PK42-sarjan harjamoottori on sopiva lyhytaikaiseen/katkoittaiseen ja matalan nopeuden käyttöön suuritehoisilla laitteilla, kuten mekaanisilla laitteilla, pienillä automaatio koneilla, jäänmurtajilla, kodinkoneilla, liiketoimintakoneilla ja muilla sähköisillä laitteilla. Sen neliömuotoinen vaihteisto on helppo asentaa.

planeettavaihteiston muotoilu, jossa on korkea vääntömomentti raskaan kuormituksen moottorointi
DC harjattu moottori vaihteistolla

Ominaisuudet

  • Kaksisuuntainen
  • Grafiittimoottoriharja
  • Planeettavaihteet
  • Moottori ja vaihteisto valmistetaan Taiwanissa
  • CE-sertifikaatti ja RoHs-standardi

Tekniset tiedot

  • Ulkomitat: 41,4 mm halkaisija, 100,5 mm - 121,5 mm runkopituus
  • Normaalijännite: DC12V, DC24V
  • Tyypillisiä sovelluksia: sähköinen kaihdin, verhot, lääketieteelliset laitteet, kotisovellukset, myyntiautomaatit, turvalukitusjärjestelmät, vesijäähdyttimet, robotiikka, automaattiset lipunmyyntijärjestelmät, liiketoimintalaitteet, suositut sähkölaitteet / sovellukset jne.

Tuotteen ID: PK42K5LM-sarja

PK42K5LM

Ulkonäkömitat

PK42K5LM Ulkonäkömitat

DC-vaihtovirtamoottorin tekniset tiedot

MalliLuokiteltu
Jännite
Vähennyssuhde1/41/171/491/611/751/1001/1721/2121/2631/3761/500
024012VArvioitu vääntömomentti(kg-cm)1.24.7111417203030303030
Arvioitu nopeus(rpm)884204725847372117.614.410.27.8
Nimellisvirta (A)1.411.411.411.411.411.331.391.170.990.770.64
026012VArvioitu vääntömomentti(kg-cm)27.7192020203030303030
Arvioitu nopeus(rpm)12762951048873563326.721.815.511.7
Nimellisvirta (A)3.773.773.773.633.092.542.622.282.001.661,46
028012VArvioitu vääntömomentti(kg-cm)2.38.7202020203030303030
Arvioitu nopeus(rpm)167838714712110076443629.420.815.7
Nimellisvirta (A)7.437.436.085.174.443.673.783.322.942.462.18
MalliLuokiteltu
Jännite
Vähennyssuhde1/41/171/491/611/751/1001/1721/2121/2631/3761/500
095024VArvioitu vääntömomentti(kg-cm)2.49.2202020203030303030
Arvioitu nopeus(rpm)1064245897461472722.318.212.99.8
Nimellisvirta (A)2.002.001.871.581.361.121.151.010.890.740.66
097024VArvioitu vääntömomentti(kg-cm)2.710.3202020203030303030
Arvioitu nopeus(rpm)146433812610586663831.425.618.113,7
Nimellisvirta (A)3,073,072,722,321,991,651,711.501.331.121.00
099024VArvioitu vääntömomentti(kg-cm)2,69,9202020203030303030
Arvioitu nopeus(rpm)204347117013911487504133.323.517.8
Nimellisvirta (A)3.733.733.402.872.452.002.071.791.571.301.14

Planeettavaihteiston tekniset tiedot

Vähennyssuhde1/41/171/491/611/751/1001/1721/2121/2631/3761/500
Vaihteiston pituus (L)34.541.548.548.548.548.555.555.555.555.555.5
Arvioitu vääntömomentti(kg-cm)515202020203030303030
Suurin hetkellinen vääntömomentti (kg-cm)1030404040406060606060
Hyötysuhde (%)8070606060605050505050
Akselin säteisvälys (mm)0.050.050.050.050.050.050.050.050.050.050.05
Akselin aksiaalivälys (mm)0.300.300.300.300.300.300.300.300.300.300.30
Ulostuloakselin aksiaalinen kuormitus (kg)55555555555
Ulostuloakselin säteittäinen kuormitus (kg)1010101010101010101010

Huomautukset:
1.Tuoteparannusten vuoksi tekniset tiedot voivat muuttua tai päivittyä ilman erillistä ilmoitusta.

2. Mukautetut eritelmät, akselit, johtimet ovat saatavilla.